Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

CANNAFEST 2021

Specializovaný veletrh se konal v Praze od 5.-7.11.2021. Jsme velmi rádi, že se akce i přes nepříznivou situaci konala a mohli jsme být součástí této zajímavé události jako Výzkumný ústav Cannasan z.ú..

Veletrhu se zúčastil i zakladatel a ředitel Výzkumného ústavu Cannasan, z.ú., ing. František Bedanřík. Jeho přednášku s názvem Preparáty na bázi konopí setého a jejich využití v humánní/veterinární medicíně si můžete pustit na záznamu.

Informace k přednášce:
Výzkumný ústav Cannasan se zabývá aplikovaným výzkumem a vývojem preparátů na bázi konopí setého a léčivých rostlin. Preparáty připravované ze směsí výluhů, extraktů a macerátů léčivých bylin a konopí setého byly perorálně podávány pacientům s různými diagnózami. Účinky těchto preparátů byly v letech 2015 až 2021 ověřeny a potvrzeny u celkem 82 různých diagnóz, zejména pak chronických. Dílčím výzkumným úkolem bylo ověření účinků např. u pacientů po těžkém průběhu mozkové mrtvice s trvalými dlouhodobými následky a u pacientů s různými autoimunitními chorobami. Podobným způsobem jsou zkoumány účinky těchto preparátů také ve veterinární medicíně. Výsledky ukazují pozitivní působení na regeneraci poškozených tkání a významné neuroprotektivní efekty.

Prezentace výsledků
– kazuistika – pacient s trvalými dlouhodobými následky po mozkové mrtvici.
– kazuistika – pacient s juvenilní dermatomyozitidou.
– kazuistika – veterinární medicína (pes) po úrazu páteře

Naši přednášku si můžete pustit na TOMTO ODKAZU, nebo přímo níže.


Těšíme se na Vás na dalším ročníku.

Všem přejeme pevné zdraví!