Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

CANNAFEST

Byli jsme na Cannafestu 1.-3.11.2019, více na www.cannafest.com
Prezentaci Ing. Františka Bednaříka z Cannafestu naleznete na následujícím odkazu VÚ Cannasan – Cannafest 2019 finální

BodyFest 2019, 6.9. – 7.9.2019

Výzkumný Ústav Cannasan se bude účastnit největší oslavy zdraví s podporou lékařů v České republice, která přivede do Pragovky více než dvě desítky kapacit na téma: zdraví, sport a prevence. Zajímá-li vás použití nepsychoaktivního konopí, tak neváhejte a setkejte se s námi na naší přednášce – workshop A, sobota 7.9.2019, 11:00.
Informace k naší přednášce naleznete na TOMTO ODKAZU.
Informace o celém programu se dozvíte na TOMTO ODKAZU.

Konopí se nerovná Marihuana, 22.8.2019

Náměstí Generála Kutlvašra 5, Praha 4, Nusle.
Registrujte se na info@vucannasan.cz

Fytoterapie konopím v humánní a veterinární medicíně, Cannafest 2017, Praha

V humánní medicíně se v současné době využívají k léčbě odrůdy konopí s vyšším obsahem THC. Vysoký obsah THC v těchto odrůdách konopí však současně pro svoje psychogenní účinky limituje množství léčených pacientů. Odrůdy s nízkým obsahem THC, tj. do 0,2% THC v sušině, jsou pro farmaceutický průmysl technologicky využívány k produkci CBD, popř. CBG. Cílem výzkumné práce bylo zjistit možnosti využití odrůd s nízkým obsahem THC k léčbě různých onemocnění. V roce 2015 byl vyvinut zcela nový postup při zpracování konopí setého pro léčebné využití, spočívající mimo jiné v kombinaci konopí setého a léčivých bylin. V letech 2015 a 2016 byl tento způsob fytoterapie aplikován u rozsáhlého souboru pacientů s různými diagnózami. Výsledky ukazují na mimořádný potenciál využití tohoto způsobu fototerapie v humánní medicíně.

Konopný lék a pacienti: Kdo je spokojen se současným stavem?

Zajímavá přednáška Prof. RNDr. Lumíra Hanuše, DrSc., Dr.h.c.mult, na téma historie konopí, jeho biochemie, pěstování, účinky, ale také o velmi složité právní stránce léčby konopím.

Zkušenosti z využití přípravků z konopí setého (Cannabis sativa L.) ve veterinární medicíně

Prezentaci MVDr.Michaela JAVORY a Ing. Františka BEDNAŘÍKA naleznete na následujícím odkazu Konopí ve veterinární medicíně 2016.pdf