Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

HUMÁNNÍ VÝZKUM

Naše receptury jsou stavěny tak, aby u nich byl významný kurativní a ne pouze paliativní účinek. Zkoumáme základy vzniku zdravotního problému a na jeho úrovni potom pracujeme při jeho řešení.

Masti a krémy

Vyvíjíme vlastní receptury a zkoumáme jejich účinky proti bolesti kloubů při artróze, zánětech kloubů, různých kožních onemocněních, psoriáze (lupénka), akné, ekzémy, seborea atd.
Naše receptury jsou testované Státním zdravotním ústavem.

Potravinové doplňky

Vyvíjíme receptury a věnujeme se detailnímu výzkumu fytoterapie na bázi konopí a léčivých rostlin. Potravinové doplňky jsou určeny pro podporu léčby celé řady onemocnění.

Olejové mazací emulze

Vyvíjíme receptury a věnujeme se detailnímu výzkumu olejových přípravků, posilujících léčebný efekt doplňků stravy.

 

VETERINÁRNÍ VÝZKUM

Naše zkušenosti z humánní medicíny přenášíme do veterinární medicíny. U veterinárních pacientů rešíme: obstipace (u psů, leguánů, želv atd.), diabetes II. typu, pomoc při metabolických problémech, poúrazové stavy (urychlení hojení skeletu, pokožky, popálenin ap.), řešení neurologických problémů způsobených věkem pacienta či poraněním (artróza kloubů).

Domácí zvířata

Významně pomáháme zvířatům při neurotických problémech na výstavách, při cestování a při dočasném ubytování v psích hotelech během dovolené jejich páníčků. U vybraných veterinárních pacientů bylo opakovaně provedeno rentgenové vyšetření artróz kloubů a posouzen tak objektivně stav po podávání preparátu.

Chovná zvířata

Zabýváme se výzkumem v oblasti veterinární reprodukční medicíny. Výzkum této úplně nové oblasti využití se jeví jako velmi perspektivní.

ZOO zvířata

Ve veterinárním využití spolupracujeme s několika ZOO, kde ověřujeme účinky našich preparátů na širokém spektru druhů zvířat. Našimi pacienty jsou například medvěd hnědý, panda červená, lemur, leguáni, želvy, levhart sněžný (irbis), papoušci, činčily, morčata, vzácná plemena králíků, …

 

PODPORA BIODIVERSITY A OCHRANA PŮDNÍHO FONDU

Ochrana půdního fondu

Zabýváme se zvyšováním úrodnosti půdy biologickými metodami. Navrhujeme protierozní opatření k ochraně ornice.

Léčivé rostliny

Zabýváme se semenářstvím a pěstováním léčivých rostlin.

Stromy a keře

Provádíme aplikovaný výzkum v o oblasti semenářství stromů a keřů. Dále pěstujeme sadební materiál.

 

PUBLIKAČNÍ A PŘEDNÁŠKOVÁ ČINNOST

Napsali o nás v časopise Legalizace č.47/2017

Článek obsahuje vybrané kazuistiky z veterinární medicíny z let 2016 a 2017. Přečíst si je můžete na tomoto odkazu.