Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

CANNAFEST 2021 eng?

The specialized fair took place in Prague from 5 to 7 November 2021. We are very happy that the event took place despite the unfavorable situation and we were able to be part of this interesting event as the Research Institute Cannasan z.ú..

The fair was also attended by the founder and director of the Cannasan Research Institute, ing. František Bedanřík. You can start his lecture entitled Cannabis-based supplements and their use in human / veterinary medicine.

Information for the lecture:
The Cannasan Research Institute is engaged in applied research and development of preparations based on hemp and medicinal plants. Preparations prepared from mixtures of extracts, extracts and macerates of medicinal herbs and hemp were administered orally to patients with various diagnoses. The effects of these preparations were verified and confirmed in the years 2015 to 2021 in a total of 82 different diagnoses, especially chronic. A partial research task was to verify the effects, for example, in patients after a severe stroke with permanent long-term consequences and in patients with various autoimmune diseases. The effects of these preparations are also investigated in a similar way in veterinary medicine. The results show a positive effect on the regeneration of damaged tissues and significant neuroprotective effects.

Presentation of results
– case report – a patient with permanent long-term consequences after a stroke.
– case report – patient with juvenile dermatomyositis.
– case report – veterinary medicine (dog) after spinal injury

You can watch our lecture at THIS LINK, or directly below.

We look forward to seeing you next year.

We wish you all good health!

CANNAFEST 2019

We were at Cannafest November 1-3, 2019, more at www.cannafest.com
Presentations by Ing. František Bednařík from Cannafest can be found at the following link VÚ Cannasan – Cannafest 2019

BodyFest 2019, 6.9. – 7.9.2019

Výzkumný Ústav Cannasan se bude účastnit největší oslavy zdraví s podporou lékařů v České republice, která přivede do Pragovky více než dvě desítky kapacit na téma: zdraví, sport a prevence. Zajímá-li vás použití nepsychoaktivního konopí, tak neváhejte a setkejte se s námi na naší přednášce – workshop A, sobota 7.9.2019, 11:00.
Informace k naší přednášce naleznete na TOMTO ODKAZU.
Informace o celém programu se dozvíte na TOMTO ODKAZU.

Konopí se nerovná Marihuana, 22.8.2019

Náměstí Generála Kutlvašra 5, Praha 4, Nusle.
Registrujte se na info@vucannasan.cz

Zkušenosti z využití přípravků z konopí setého (Cannabis sativa L.) ve veterinární medicíně

Prezentaci MVDr.Michaela JAVORY a Ing. Františka BEDNAŘÍKA naleznete na následujícím odkazu Konopí ve veterinární medicíně 2016.pdf

Konopný lék a pacienti: Kdo je spokojen se současným stavem?

 Zajímavá přednáška Prof. RNDr. Lumíra Hanuše, DrSc., Dr.h.c.mult, na téma historie konopí, jeho biochemie, pěstování, účinky, ale také o velmi složité právní stránce léčby konopím.

Fytoterapie konopím v humánní a veterinární medicíně, Cannafest 2017, Praha

V humánní medicíně se v současné době využívají k léčbě odrůdy konopí s vyšším obsahem THC. Vysoký obsah THC v těchto odrůdách konopí však současně pro svoje psychogenní účinky limituje množství léčených pacientů. Odrůdy s nízkým obsahem THC, tj. do 0,2% THC v sušině, jsou pro farmaceutický průmysl technologicky využívány k produkci CBD, popř. CBG. Cílem výzkumné práce bylo zjistit možnosti využití odrůd s nízkým obsahem THC k léčbě různých onemocnění. V roce 2015 byl vyvinut zcela nový postup při zpracování konopí setého pro léčebné využití, spočívající mimo jiné v kombinaci konopí setého a léčivých bylin. V letech 2015 a 2016 byl tento způsob fytoterapie aplikován u rozsáhlého souboru pacientů s různými diagnózami. Výsledky ukazují na mimořádný potenciál využití tohoto způsobu fototerapie v humánní medicíně.

Rozhovor s Františkem Bednaříkem: O léčivé síle konopí (díl 1.)

Rozhovor s Františkem Bednaříkem: O léčivé síle konopí (díl 2.)